Filipův seznam

(Uvedeno bez pořadí)

* Loutky (Dolls), Režie: Takeshi Kitano (+ asi cokoliv)
* Vive L’Amour (Ai qing wans ui), Režie: Tsai Ming-liang
* The Hole (Dong), Režie: Tsai Ming-liang
* Duše (Soul), Režie: Chun Mong-hong
* Čínská lázeň (Xizao), Režie: Yang Zhang
* Dotek hříchu  (Tian zhu ding), Režie: Jia Zhang-ke
* Seppuku (Harakiri), Režie: Masaki Kobajashi
* Smrt samuraje, Režie: Takashi Miike
* Děrsu Uzala, Režie: Akira Kurosawa
* Má hořkosladká zem (My Sweet Pepper Land), Režie: Hiner Saleem ///  Ukázky hudby, Golshifteh Farahani na nástroj Handpan
* Lhářova kostka (Liar’s Dice), Režie: Geethu Mohandas
* Bojovníci duhy (Saideke Balai), Režisér: Wei Te-sheng
* Přestřelka v monzunu (Monsoon Shootout), Režie: Amit Kumar
* Metro Manila, Režie: Sean Ellis

* Leningrad Cowboys Go America, Režie: Aki Kaurismäki
* Bohémský život (La Vie de bohème), Režie: Aki Kaurismäki
* Honey Baby, Režie: Mika Kaurismäki
* Children of Nature (Börn náttúrunnar), Režie: Fridrik Thór Fridriksson
* Zimnice (Á köldum klaka), Režie: Fridrik Thór Fridriksson
* Evropa (Europa), Režie: Lars von Trier
* Kurz negativního myšlení (Kunsten å tenke negativt), Režie: Bård Breien
* Domov (Hemma), Režie: Maximilian Hult – Grand Prix Febiofestu 2014 ///(upoutávka)
* Druhá šance (En Chance Til), Režie: Susanne Bier
* Dohonit vítr (Jag Etter Vind), Režie: Rune Denstad Langlo
* Zvuk hluku (Sound of Noise), Režie: Ola Simonsson, Johannes Stjärne Nilsson
* Sound of NoiseMusic for One Apartment and Six Drummers (long version)
* Eggs, Režie: Bent Hamer
* Lovec trolů (Trolljegeren), Režie: André Ovredal
* Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann), Režie: Felix Herngren
* Vyšší moc (Turist), Režie: Ruben Östlund
* Hluboko (Djúpið), Režie: Baltasar Kormákur

* Tiché město (Silent City), Režie: Threes Anna
* Čas vlků (Le Temps de loup), Režie: Michael Haneke
* Night on Earth, Režie: Jim Jarmusch
* Stranger Than Paradise, Režie: Jim Jarmusch
* Mrtvý muž (Dead Man), Režie: Jim Jarmusch
* Smoke, Režie: Wayne Wang, Paul Auster
* Pohodlíčko (Creature Comforts), Režie: Nick Park
* Wallace & Gromit: Cesta na Měsíc (A Grand Day Out),  Nesprávné kalhoty (The Wrong Trousers), Režie: Nick Park
* Wallace & Gromit: O chloupek (A Close Shave), Režie: Nick Park
* Balance, Režie: Wolfgang Lauenstein, Christoph Lauenstein
* Pink Floyd: The Wall, Režie: Alan Parker
* Pátý element (The Fifth Element), Režie: Luc Besson
* Interstellar, Režie: Christopher Nolan – IMAX verze /// interstellar.withgoogle.com
* Kid, Režie: Charles Chaplin
* Nanuk – člověk primitivní (Nanook of the North), Režie: Robert J. Flaherty
* Kabinet doktora Caligariho (Cabinet of Dr. Caligari), Režie: Robert Wiene – scénárista Hans Janowitz se narodil v Poděbradech
* Řek Zorba, Režie: Michalis Kakojannis
* Life of Brian, Režie: Terry Jones
* Brazil, Režie: Terry Gilliam
* Great Match, Režie: Gerardo Olivares
* F jako fotři (The Other F Word), Režie: Andrea Blaugrund Nevins
* Koyaanisqatsi + Powaqqatsi, Režie: Godfrey Reggio
* Mikrokosmos, Režie: Marie Pérennou, Claude Nuridsany
* Lovec jelenů (Deer Hunter), Režie: Michael Cimino
* Apokalypsa (Apocalypse Now), Režie: Francis Ford Coppola
* Četa (Platoon), Režie: Oliver Stone
* Život je krásný (Vita è bella), Režie: Roberto Benigni
* Medvěd (Bear) Režie: Jean Jacques Annaud
* Červený balónek (Le ballon rouge), Režie: Albert Lamorisse
* Secrets & Lies, Režie: Mike Leigh
* Sedm statečných (Magnificent Seven), Režie: John Sturges
* Butch Cassidy a Sundance Kid, Režie: George Roy Hill
* Modrý samet (Blue Velvet), Režie: David Lynch
* Lola běží o život (Lola rennt), Režie: Tom Tykwer
* Nebe, Režie: Tom Tykwer
* Nebe nad Berlínem (Der Himmel über Berlin), Režie: Wim Wenders
* Lisabonský příběh (Lisbon Story), Režie: Wim Wenders
* Divoká stvoření jižních krajin (Beasts of the Southern Wild), Režie: Benh Zeitlin
* Trainspotting, Režie: Danny Boyle
* Broken (Rozbitý svět), Režie: Rufus Norris – Grand Prix Febiofestu 2013
* Ghost World, Režie: Terry Zwigoff
* Svéráz národního lovu (Особенности национальной охоты) Režie: Alexandr Rogožkin
* Svéráz národního rybolovu (Особенности национальной охоты) Režie: Alexandr Rogožkin
* Unaveni sluncem (Утомлённые солнцем), Režie: Nikita Michalkov
* Before the Rain, Režie: Milčo Mančevski
* Dvojí život Veroniky (Double vie de Véronique), Režie: Krzysztof Kieslowski
* Tři barvy: Modrá, Bílá, Červená (Trois Couleurs: Bleu, Blanc, Rouge), Režie: Krzysztof Kieslowski

* Alois Nebel, Režie: Tomáš Luňák
* Záhrada, Režie: Martin Šulík
* Spalovač mrtvol, Režie: Juraj Herz
* Markéta Lazarová, Režie: František Vláčil
* Daleká cesta, Režie: Alfréd Radok
* Hoří má panenko + Přelet nad kukaččím hnízdem, Režie: Miloš Forman
* Rozmarné léto + Ostře sledované vlaky + Na samotě u lesa, Režie: Jiří Menzel
* S tebou mě baví svět + Jak dostat tatínka do polepšovny + Jak vytrhnout velrybě stoličku, Režie: Marie Poledňáková
* Limonádový Joe aneb Koňská opera + Jáchyme, hoď ho do stroje! + Marečku, podejte mi pero! + Tři veteráni, Režie: Oldřich Lipský
* Adéla ještě nevečeřela, Režie: Oldřich Lipský
* Kalamita, Vlčí bouda, Režie: Věra Chytilová
* Ropáci, Obecná škola, Jízda, Kuky se vrací, Režie: Jan Svěrák
* Postel, Režie: Oskar Reif
* Samotáři, Režie: David Ondříček
* Knoflíkáři, Režie: Petr Zelenka
* Protektor, Režie: Marek Najbrt
* Trabantem až na konec světa,  Režie: Dan Přibáň
* Kouř, Režie: Tomáš Vorel
* Čtyři dohody (záznam divadla), Hrají: Jaroslav Dušek, Pjér la Šé’z, Alan Vitouš, Režie: Olga Špátová, Miroslav Janek
* Hrdý Budžes (záznam divadla), Režie: Jan Brichcín
* Mlýny (záznam divadla), Režie: Ondřej Trojan, Jiří Fero Burda

* Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku, Režie: Stanislav Látal
* Geriho hra (Geri’s Game), Režie: Jan Pinkava
* Paperman, Režie: John Kahrs
* Až na severní pól (Tout en haut du monde), Režie: Rémi Chayé ukázka
* Johnny Express, Režie: Kyungmin Woo
* Anomalisa, Režie: Duke Johnson, Charlie Kaufman
* Slocum sám na moři (Slocum at sea with himself), Režie: Paul Fierlinger slocumfilm.com
* Iluzionista (L’illusionniste), Režie: Sylvain Chomet
* Cesta do fantazie (Sen to Chihiro no kamikakushi), Režie: Hajao Mijazaki
* Méďa Béďa (Hey There, It’s Yogi Bear), Režie: William Hanna, Joseph Barbera
* BabyBox, Režie: Katariina Lillqvist
* Krabi, Režie: Václav Mergl
* Periferie, Režie: David Coquard Dassault
* Červená želva, Režie: Michaël Dudok De Wit
* Lichožrouti, Režie: Galina Miklínová
* Louise na pobřeží (Louise en hiver), Režie: Jean-François Laguionie
* Strýc, Bratranec,Bratr, Harvie Krumpet, Arnošt Piškot, Mary and Max, Režie: Adam Elliot
* Stanice Soul, Režie: Yeon Sang-ho
* + cokoliv od Karla Zemana, Jiřího Trnky, Břetislava Pojara, Hermíny Týrlové, Jiřího Bárty

(Nebude to všechno, ale o to zas tolik nejde. Nejlepší biják na světě se stejně v kině nepromítá)